Lisans

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Felsefe Bölümü 2012-2013 eğitim-öğretim yılından başlayarak Felsefe Lisans Programı’na öğrenci almaya başlamıştır. Felsefe Lisans Programı, öğrencilerine isteğe bağlı olarak bir yıl İngilizce hazırlık eğitiminden yararlanma hakkını Yabancı Diller Yüksek Okulu’nun belirlediği kontenjan çerçevesinde sunmaktadır.

Felsefe Lisans Programı, verdiği zorunlu ve seçmeli dersler ile öğrencilerin felsefe alanındaki birikimi gerek tarihsel ve gerekse sistematik bir bakış açısından öğrenmelerini ve bu birikimi eleştirel bir tutumla değerlendiren, yorumlayan, sistematize eden ve bunları toplumla paylaşabilen bireyler olarak yetiştirilmesini amaçlar.

Buna ek olarak Felsefe Bölümü lisans öğrencileri Psikoloji, Sosyoloji, Bilim Tarihi ve Görsel İletişim Tasarımı bölümleri ile Çift Ana Dal Programına katılabilmektedirler. Bunun dışında tüm üniversiteye açık olan Siyasal Bilgiler Fakültesi bölümlerine de kontenjan açılması halinde ÇAP için başvurabilirler. Bölümümüz Yan Dal programı sadece Psikoloji ve Sosyoloji bölümleri öğrencilerinin başvurularına açıktır. Felsefe Bölümü öğrencileri ise kontenjan açılması halinde diğer bölümlere başvurabilirler.