Lisans

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Felsefe Bölümü 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren Felsefe Lisans Programına öğrenci almaya başlamıştır. Felsefe Lisans Programı öğrencilerine isteğe bağlı olarak 1 yıl İngilizce Hazırlık Eğitiminden yararlanma hakkı sunulmaktadır.

4 yıllık Felsefe Lisans Programı 162 kredi ve 246 AKTS’den oluşmaktadır. Felsefe Bölümü mezunları bu kredilere ek olarak 16 kredi Sosyoloji ve 16 kredi Psikoloji Bölümünden ders almaları ve Pedagojik Formasyon programına katılmaları durumunda Felsefe Grubu Öğretmenliği yapma hakkına sahip olmaktadırlar.

Felsefe Lisans Programı, verdiği zorunlu ve seçmeli dersler ile öğrencilerin felsefe alanındaki birikimi gerek tarihsel ve gerekse sistematik bir perspektiften öğrenmelerini ve bu birikimi eleştirel bir tutumla değerlendiren, yorumlayan, sistematize eden ve bunları toplumla paylaşabilen bireyler olarak yetiştirilmesini amaçlar.

Felsefe Lisans Programı öğrencilerine Felsefi Klasik diller olan Eski Yunanca, Latince ve Arapça dillerinden birinin eğitimi 3. ve 8. yarıyıllar arasında zorunlu-seçmeli olarak verilmektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Felsefe Lisans Programı 8 dönemlik ders planına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.